تبلیغات
ارجا نیوز - جبهه پایداری از ابتدا به طور مردمی ایجاد شد و امروز هم ارتباطی با اصحاب قدرت ندارد

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

داغ کن - کلوب دات کام
به گزارش ارجا نیوز
حجه الاسلام ناصر سقای بی‌ریا سخنگوی جبهه پایداری، نخستین نشست خبری خود در سال جدید را با حضور خبرنگاران برگزار کرد و به پرسش های آنان پاسخ گفت.


  


مشروح نخستین نشست خبری سخنگوی چبهه پایداری در سال جدید/
جبهه پایداری از ابتدا به طور مردمی ایجاد شد و امروز هم ارتباطی با اصحاب قدرت ندارد/ یارانه‌بگیران نباید افراد زیر خط فقر محسوب شوند

گروه سیاسی- رجانیوز: حجه الاسلام ناصر سقای بی‌ریا سخنگوی جبهه پایداری، نخستین نشست خبری خود در سال جدید را با حضور خبرنگاران برگزار کرد و به پرسش های آنان پاسخ گفت.

به گزارش رجانیوز، وی با اشاره به برخی از مفاد مرام‌نامه و اساسنامه جبهه پایداری و استناد به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با پیشرفت‌های هسته‌ای کشور و مذاکرات هسته‌ای گفت: اخیرا مقام معظم رهبری خطوط قرمزی را مطرح کردند که دربرگیرنده یک سری اهداف، روش‌ها، شیوه‌ها و پیگیری‌هاست که هم فعالیت و مذاکرات گذشته را پوشش می‌دهد و هم مذاکرات آینده را راهبری می‌کند.

بر پایه خبری که ایسنا منتشر کرده است، وی با بیان این‌که مقام معظم رهبری تاکید داشتند حرکت ما در راستای پیشرفت هسته‌ای نباید متوقف شود و اگر چنین اتفاقی افتاد، باید تصحیح شود، گفت: مسئولان باید برای ادامه تحقیق و توسعه و پیشرفت فناوری هسته‌ای در کشورمان پافشاری کنند و کسی حق معامله بر روی دستاوردهای هسته‌ای را ندارد. در واقع مسئولان و مذاکره‌کنندگان باید در مورد دستاوردهای هسته‌ای تعصب داشته باشند و نگویند این‌ها ارزشی ندارد.
 
سخنگوی جبهه پایدای با بیان این‌که مذاکره‌کنندگان هسته‌ای نباید زیربار حرف زور و زیاده‌خواهی‌های مقامات غربی بروند، ‌تصریح کرد: عدم صدور ویزا برای نماینده پیشنهادی ایران در سازمان ملل متحد از سوی آمریکا یک نوع زیاده‌خواهی و زورگویی است و در واقع اقدامی برخلاف مقررات بین‌المللی است.
 
سقای بی‌ریا در ادامه صحبت‌های خود به نمونه‌های دیگری از اقدامات غربی‌ها که آن را مصداق زیاده‌خواهی و زورگویی می‌دانست اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در صحبت‌هایشان گفتند که روابط ما باید با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عادی، متعارف باشد و حالت فوق‌العاده نداشته باشد که در واقع خارجی‌ها فهمیدند منظور این سخنان مقام معظم رهبری چیست و تحلیل کردند که این به این معناست که ما نباید پروتکل الحاقی را امضا کنیم.
 
وی همچنین به بحث اقتصاد مقاومتی که سیاست‌های آن از سوی مقام معظم رهبری سیاست‌های ابلاغ شده اشاره کرد و گفت: این یک برنامه راهبردی است و فقط به شرایط تحریم مربوط نیست.
 
سخنگوی جبهه پایداری با بیان این‌که ما باید اقتصاد خود را در برابر فشارها و تحریم‌ها مقاوم کنیم، به ظرفیت‌های مادی و معنوی موجود در کشور اشاره و تصریح کرد : ما باید با برنامه‌ریزی مناسب از این امکانات به نحو احسن استفاده کرده و وابستگی‌مان به نفت را کاهش دهیم.
 
بی‌ریا همچنین به اهمیت برطرف ساختن برخی از معایب و مشکلات در زیرساخت‌های اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: منظور از اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توانمندی‌های داخلی و درونی انزوا نیست و ما باید از امکانات بیرون نیز بتوانیم استفاده کنیم.
 
وی همچنین در مورد رابطه این تشکل با اصولگرایان در مورد انتخابات آتی مجلس با توجه به این‌که در انتخابات مجلس هشتم این جبهه لیستی متفاوت از اصولگریان ارائه داده است، گفت: ما همان الگوی دوایرمتحد‌المرکز را داریم. ما با اصولگرایان در اصول مشترک هستیم؛ گرچه ممکن است سلایق مختلفی داشته باشیم ولی این اختلاف سلیقه نباید مانع همکاری مشترک باشد. ما در انتخابات مجلس گذشته تا حدود زیادی با جبهه متحد اصولگرایان همکاری داشتیم. در بسیاری از شهرستان‌ها کاندیداهای مشترک داشتیم؛ گرچه این در تهران محدودتر بود.
 
وی گفت: در اصل معتقدیم که باید در اصل با اصولگرایان همکاری داشته باشیم.
 
بی‌ریا همچنین با بیان این‌که جبهه پایداری همیشه فعال بوده، در پاسخ به سوال ایسنا در مورد اعضای شورای فقاهتی این جبهه گفت: این شورا متشکل از سه نفر است که بر فعالیت‌ها و مصوبات جبهه نظارت عالی دارند و اگر در مورد مصوبه یا تصمیمی تذکر بدهند جبهه موظف است که در مورد آن مصوبه یا تصمیم تجدیدنظر کند و ما تایید فقها را برای مصوبات خود لازم داریم.
 
سخنگوی جبهه پایداری با بیان این‌که جانشین آیت‌الله خوشوقت درشورای فقاهتی این جبهه اعلام شده است، یادآور شد : اینگونه نبوده است که ما نخواهیم اسامی اعضای شورای فقاهتی را اعلام کنیم. آنها خودشان از ما خواسته‌اند که این اسامی را اعلام نکنیم و ما نیز این موضوع را رعایت می‌کنیم.
 
وی در مورد رابطه این تشکل با دولت و انتقادهایی که در مورد عملکرد این دولت در ارتباط با تعامل با دولت مطرح می‌شود نیز اظهارداشت: رابطه جبهه با دولت براساس خیرخواهی، نظارت، نقد و ارائه طریق است و قصد ما مقابله با دولت نیست.
 
بی‌ریا با بیان این‌که ما براساس مرامنامه و اساسنامه‌مان سعی می‌کنیم که چشم بیداری برای انقلاب باشیم، گفت: همه ما باید در راه رسیدن به اهداف انقلاب استقامت و صبر داشته باشیم و اگر مسئولان اشتباهی می‌کنند باید کسانی باشند که این اشتباهات را به آنها تذکر دهند و اگر کسی تذکر می‌دهد به معنای حاشیه‌سازی، مخالفت و کارشکنی نیست.
 
سخنگوی جبهه پایداری با بیان این‌که خود دولت اعلام کرده است که از نقد استقبال می‌کند، تصریح کرد: ولی متاسفانه گاهی اوقات برخی از مسئولان دولتی تحمل‌شان نسبت به نقد کم است.
 
این فعال سیاسی اصولگرا با بیان این‌که یکی از وظایف نمایندگان مجلس نظارت بر امور کشور در چارچوب سازوکارهای مجلس و اختیاراتی که دارند است گفت: اگر فردی یا جمعی در مجلس روی تشخیصی که می‌دهد کاری را انجام می‌دهد و توانست دیگر همکاران خود را نیز در این ارتباط همراه و آنها را توجیه و در واقع رای آنها را جلب کند، نباید کسی ناراحت شود.
 
وی افزود: متاسفانه برخی از تندروها اعلام کردند که رئیس جمهور باید بتواند مجلس را منحل کند که البته خود رئیس جمهور با این موضوع مخالفت کردند و گفتند این‌ها دایه دلسوزتر از مادر هستند.
 
بی‌ریا تاکید کرد: رابطه ما با دولت رابطه مقابله‌ای نیست.
 
وی همچنین در مورد مطالب مطرح شده در ارتباط با جدایی کوچک‌ز‌اده و رسایی از جبهه و انشقاقات ایجاد شده در این تشکل، گفت: برخی از کسانی که با وجود جبهه مخالف هستند آرزوهای خود را در قالب خبر می‌گویند.
 
سخنگوی جبهه پایداری گفت: این‌که در یک تشکل جمعی، سیاسی و اجتماعی افرادی به آن ملحق شوند و یا جدا شوند یک امر طبیعی است و در همه تشکل‌ها این موضوع وجود دارد و این به معنی اختلاف نیست و یا آنها بریده‌اند.
 
بی‌ریا با بیان این‌که در جبهه پایداری شورای مرکزی وجود دارد و سازوکاری حاکم است، تصریح کرد: مثلا ممکن است برخی مشاغلی داشته باشند که نتوان از نظر قانونی در یک حزب ادامه فعالیت دهند و یا مسائلی این چنینی.
 
وی افزود: عزیزانی که شما از آنها یاد بردید همدلی و هماهنگی‌شان با جبهه پایداری پابرجا و مستحکم است.
 
این فعال سیاسی اصولگرا گفت: موضوعی که شما مورد سوال قرار دادید دو سال است صورت گرفته و الان اتفاق نیفتاده البته همانطور که گفتم این دوستان نقش‌آفرینی را در حوزه خود دارند گرچه عضو شورای مرکزی نیستند.
 
بی‌ریا ادامه داد: ما اعلام کردیم که هرکسی مرام و اصول جبهه پایداری را قبول داشته باشد او را جزئی از خود می‌دانیم و افراد زیادی هستند که به این معنا عضو ما و همراه و همدل جبهه پایداری هستند.
 
وی همچنین با بیان اینکه در ماه‌های اخیر درخواست این تشکل برای کسب مجوز به کمیسیون ماده 10 احزاب ارائه شده است گفت: یکی از اصولی که ما از همان ابتدا بر آن تاکید داشتیم قانونگرایی بوده و هر اقدام قانونی که لازم باشد برای فعالیت خود انجام می‌دهیم. ما تاکنون فعالیت غیرقانونی نداشتیم، هماهنگ با مسئولان بودیم و اکنون نیز هر اقدام قانونی باشد انجام می‌دهیم.
 
سخنگوی جبهه پایداری گفت: هیج منعی نسبت به فعالیت جبهه در قانون وجود ندارد و جبهه‌های دیگری نیز در کشور وجود دارند که مشغول فعالیت هستند.
 
بی‌ریا ادامه داد: ولی ما مصلحت را در این دیدیدم که ثبت‌نام کنیم و این یک پیش‌بینی بوده است.
 
وی با بیان این‌که ما تمام موارد لازم برای ثبت‌نام را فراهم کردیم و مسئولان نیز نباید طبیعتا مشکلی برای ثبت‌نام ما داشته باشند، گفت: ما از نظر قانونی مشکلی برای فعالیت نداشته‌ایم و کسی فکر نکند که ما دچار مشکل بوده‌ایم که رفته‌ایم ثبت‌نام کنیم.
 
بی‌ریا ادامه داد: ما همه اقدامات لازم برای ثبت‌نام را انجام داده‌ایم و منتظر پاسخ مسئولان هستیم.
 
سخنگوی جبهه پایداری در پاسخ به سوالی در مورد پشتوانه مردمی جبهه پایداری تصریح کرد: این جبهه از همان ابتدا یک جبهه مردمی بوده و از دل قدرت بیرون نیامده است. علمای بزرگی تشخیص دادند که خلائی وجود دارد که باید پر کنند و نیروهای حزب‌اللهی یک مرجع برای فعالیت داشته باشند و در واقع افراد داوطلب و مردمی جبهه را تشکیل دادند.
 
وی با بیان این‌که رایی که کاندیدای مورد حمایت جبهه در انتخابات ریاست جمهوری در مدت کوتاه یک هفته‌ای کسب کرد، حاکی از پشتیبانی مردمی این تشکل سیاسی است، در مورد دیدار این تشکل سیاسی با آیت‌الله مهدوی کنی، یزدی و جنتی و همچنین ارتباط این تشکل با جلیلی گفت: ما ارتباط ‌مان را با همه این بزرگواران داریم و جبهه یک رویکرد خاصی نسبت به بزرگان ندارد.
 
بی‌ریا افزود: ما به همه بزرگان احترام می‌گذاریم و مایل به ارتباط هستیم و در مورد مسائلی که به وجود می‌آید ارتباطات‌ خود را حفظ می‌کنیم.
 
سخنگوی جبهه پایداری اظهار کرد: برخی از ملاقات‌ها با این بزرگان در سطح دبیرکل انجام می‌شود. ممکن است در برخی مواقع هیاتی به ملاقات برود، ولی همانطور که گفتم براساس تشخیص جبهه و امکاناتی که وجود دارد این ارتباطات هست.
 
وی همچنین گفت: ما با آقای جلیلی ارتباط داریم.
 
سقای ‌بی‌ریا در مورد ارتباط این تشکل با احمدی‌نژاد و احتمال همکاری جبهه پایداری با تیم احمدی‌نژاد در انتخابات آتی مجلس گفت: ما هیچ ارتباطی با ایشان و تصمیم‌گیری‌هایشان نداریم و در واقع اطلاع دقیقی نداریم که ایشان چه کار می‌کند.
 
وی با خواندن آیه‌ای از قرآن در ترجمه فارسی آن، اظهارداشت : این‌ها ملتی بودند که گذشتند و پاسخگوی رفتار خود هستند شما هم باید پاسخگوی رفتار خود باشید.
 
سخنگوی جبهه پایداری با بیان این‌که ما باید به دنبال انجام تکلیف خودمان باشیم اظهار کرد: در برهه‌ای از زمان یک فرد مسئولیتی را بر عهده می‌گیرد و می‌رود و مسئول دیگری می‌آید و باید از اشکالاتی که مسئولان داشتند درس گرفت.
 
بی‌ریا همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است در انتخابات آتی این تشکل با تیم احمدی‌نژاد همکاری داشته باشد گفت: فکر نکنم همکاری‌ صورت بگیرد.
 
وی همچنین در مورد فعالیت‌های انتخاباتی این تشکل تصریح کرد: ما انجام فعالیت انتخاباتی در این زمان را ورود زودهنگام به انتخابات می‌دانیم و ورود پیدا نکرده‌ایم.
 
سخنگوی جبهه پایداری همچنین با بیان این‌که ما از مسئولان می‌خواهیم که کارهایی که انجام ‌می‌دهند با توجه به روح اسلام، رعایت اسلام و احکام اسلامی باشد گفت: اقدامات نباید به گونه‌ای باشد که برخی خیال کنند ما از اصول خود دست برداشته‌ایم و برخی از مسائل این موضوع را القا نکند.
 
بی‌ریا با تاکید بر این‌که یکی از اصول مهم قانون اساسی حاکمیت ارزش‌های اسلامی است، یادآورشد: باید در کلیه اقدامات براساس قانون اساسی حرکت کرد و روح این چارچوب را حفظ کرد. از جمله در ارتباط با مسائل حقوق شهروندی که مطرح شده است.
 
وی همچنین در مورد موضوع یارانه‌ها با بیان این‌که اصل یارانه‌ها یک حق شهروندی است ادامه داد: مجلس شورای اسلامی اخیرا دولت را مکلف کرد تا به کسانی که بیشتر به یارانه نیاز دارند این امر تعلق گیرد و یارانه صرف کارهای دیگر شود اما دغدغه‌ای که در این زمینه مطرح می‌شود این است که در تعریف و اجرای این امر که چه کسی یارانه می‌گیرد باید دقت شود تا دشمن از این امر سوءاستفاده نکند.
 
وی افزود: نباید در دنیا اینگونه تلقی شود کسانی که یارانه می‌گیرند افرادی زیر خط فقر هستند چرا که با تلا‌ش‌های صورت گرفته در زمینه انصراف مردم از یارانه ممکن است به طور نهایی 17 میلیون از یارانه انصراف دهند و مثلا 60 میلیون اعلام کنند که به یارانه نیاز دارند بنابراین این امر باید روشن شود که غربی‌ها نگویند همه ملت ایران مستأصل هستند.
 
سقای بی‌ریا با بیان این‌که انصراف افرادی که به این یارانه احتیاج ندارند کار خداپسندانه‌ای است، گفت:‌ در این امر باید توجه کنیم که از تعبیر و تفسیرهای غربی‌ها در این زمینه جلوگیری شود.
 
سخنگوی جبهه پایداری گفت: تلاش می‌کنیم که هر دو ماه یکبار نشست خبری برگزار کنیم.:: مرتبط با: سیاسی ,
:: برچسب‌ها: جبهه پایداری , حجت الاسلام سقایی , ارجانیوز کوهدشت ,
ن : محسن منصوری
ت : سه شنبه 26 فروردین 1393

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.